Nokia’dan Giyilebilir Teknoloji Sinyali!

Nokia geçtiğimiz günlerde topladığı genel kurulunda Şirket Sözleşmesi’ne yeni maddeler ekledi. Bu maddeler ise Nokia’nın giyilebilir teknoloji ürünleri geliştireceğini işaret ediyor.

Mobil birimini Microsoft’a sattıktan sonra tüketici elektroniği konusunda çok fazla bir çalışma yapmayan bir zamanların mobil devi Nokia, geçtiğimiz günlerde topladığı genel kurulu ile Şirket Sözleşmesi‘nde bazı değişiklikler yaparak yeni maddeler ekledi.

Bunu da Oku : Nokia Microsoft’un Akıllı Saat Projesini İptal Etti!

Yeni Şirket Sözleşmesi’ni bir bülten ile duyuran Nokia’nın bu sözleşmede yaptığı en büyük değişiklik “Mobil ürünler, tüketici elektroniği ve giyilebilirler” maddesi oldu. Buradan hem akıllı telefon dünyasına tekrar gireceğini hem de giyilebilir teknoloji dünyasına giriş yapacağının sinyalini veren Nokia, bu ürünleri geliştirmek için Microsoft ile yaptığı anlaşmanın bitmesini bekleyecek.

2016 yılı ile yeniden bir başlangıç yapması beklenen Nokia’nın daha önce de giyilebilir teknoloji ürünleri için bir akıllı saat projesi ortaya çıkmış ancak mobil birimini Microsoft’a satılması bu projede Microsoft’u söz sahibi yapmıştı. Yazılım devi ise Nokia’nın Moonraker isimli bu akıllı saat projesini iptal etmiş ve herhangi bir ürün çıkarmamıştı.

Bakalım Nokia yeniden başlangıcında giyilebillir teknoloji için nasıl bir hamle yapacak ve haklarının Microsoft’ta bulunduğu akıllı saat projesini alıp aynı ürün üzerinden devam edecekmi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.