Minecraft Artık VR Dünyasında Da Olacak

Minecraft’ın VR dünyasına entegre edildiği yapımcı firma tarafından duyuruldu. Şimdi Minecraftseverlerin gözleri Oculus Rift’in çıkış tarihini beklemeye başladı.

Dünyanın en çok oynanan oyunlarının başında gelen Minecraft, Oculus Rift piyasaya çıktığı gün sanal gerçeklik için de piyasaya sunulacak.

Gelen bu haberin ardından oyunun müdavimleri sevinç çığlıkları atarken dolaşan dedikodulara göre Minecraft‘ın sanal gerçekliğe uyarlanışının çok başarılı olduğu ifade ediliyor. Oculus‘a uyarlanan oyunların bugüne kadarki başarısı tartışılırken Minecraft‘ın bu konudaki takdire şayan görüntüleri oyunun meraklılarını heyecanlandırmaya yetiyor.

Bunu da Oku: Oculus Rift’in Bazı Ön Siparişleri İptal Edildi!

Minecraft’ın sanal gerçeklik dünyasına bu kadar başarılı şekilde uyum sağlamasının temel nedeninin ise oyunun tamamen piksellerden oluşması olarak gösteriliyor.

Bu gelişmenin ardından Oculus Rift‘in çıkışı tarihi ile birlikte satış rakamlarında da artış olması beklenen Minecraft‘ın VR dünyasının en çok satan oyunu olmak için başrol oynayacağı tahmin ediliyor. Açıklanan tarihlere göre bir aksilik yaşanmazsa Oculus Rift‘in Nisan ayında satışa çıkması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.