Oculus Rift’in Bazı Ön Siparişleri İptal Edildi!

Ocak ayında ön sipariş ile satışa sunulan sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift için teslimata az bir süre kala bazı ön siparişler iptal edildi.

Bu yıl içerisinde birçok sanal gerçeklik gözlüğü piyasaya çıkacak ve pazarın şekillenmesini sağlayacak. Şüphesiz Oculus Rift‘te bu ürünlerden merakla beklenenlerden biri. Bu yüzden Oculus Rift Ocak ayında 599 dolarlık bir fiyat etiketiyle ön siparişe sunulmuştu. Ancak Oculus Rift için gelen haberler biraz üzücü.

Bunu da Oku : Zuckerberg : Gelecek Sosyal Platform Sanal Gerçeklik25

Ön sipariş ile alan kullanıcılara Mart ayı içerisinde gönderim yapacağını belirten Oculus, geçtiğimiz hafta bazı ön siparişlerin iptali ile karşılaştı. Oculus cephesinden bu durum çok küçük bir sayı olarak açıklansa da kullanıcıların neden ön siparişleri iptal ettikleri hakkında bir bilgi bulunmuyor. Oculus da iptaller hakkında bir neden açıklaması yapmadı ancak sanal dünyada çeşitli söylentiler bulunuyor.

Oculus Rift‘in ön siparişlerinin iptali hakkındaki nedenler arasında Oculus‘un sanal gerçeklik gözlüğünü 20 ülkede destekleyeceğini belirtmiş olması ve bu iptal edilen siparişlerin belirtilen 20 ülke dışında olması, kullanıcıların “bu ürün benim ne işime yarar” şeklinde düşünmeleri ve sanal gerçekliğe hazır olmamalarından iptal etmeleri ve önümüzdeki hafta ön siparişe sunulacak HTC Vive‘ın bu kullanıcıların fikirlerini değiştirmesi gibi sebepler yer alıyor.

Bakalım Oculus‘dan önümüzdeki günlerde ön siparişlerin iptali için nedeni açıklayacak bir açıklama gelecekmi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.