Navigasyonlu Ayakkabı Sneakairs ile Tanışın

Size yolunuzu tarif edebilen, ve bunu akıllı telefonunuzun ekranına bakmadan yaptırabilen bir akıllı ayakkabı görücüye çıktı…

Giyilebilir teknoloji ürünlerinde en yavaş gelişmeyi belki de ayakkabılar alıyor. Genel olarak ayakkabılara yönelik çalışmalar teknolojik kıyafetler konusunda en son sıralarda yer alıyor. Yeni ortaya çıkan bir ayakkabı ise navigasyon özelliğini ön plana çıkaratarak rakiplerinden sıyrılıyor.

Bilindiği gibi bazı üreticilerin geliştirdiği akıllı ayakkabılar sayesinde ayakkabılar üzerinde yapılabileceklere şahit olmuştu. Sneakairs adı verilen bu akıllı ayakkabıyı akıllı telefonunuzla senkronize ettiğinizde adrese göre yol tarifi yapabiliyor.

Bunu da Oku: Akıllı Ayakkabı ile Bir Ayakkabıdan Fazlası

Hatta Sneakairs eşleşmenin ardından gideceğiniz yolu telefonunuza anbean bakmak yerine titreşimle size aktarabiliyor. Örneğin sağa dönmeniz gerekiyor, sağ ayağınızdaki ayakkabı titreyerek sizin doğru yolu bulmanızı sağlıyor.

Şimdilik geliştirme aşamasında olan ve bazı eksikleri olduğu aşikar olan Sneakairs’in ne zaman tanıtılacağı veya fiyatı ise henüz kesinlik kazanmış değil.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.