Xiaomi, Akıllı Ayakkabısını Tanıttı!

Çinli mobil dev Xiaomi, daha önce ortaya çıkan akıllı ayakkabısı Li-Ning’i geçtiğimiz gün tanıttı. Akıllı ayakkabı birçok aktivite takibi yapabiliyor. 

Geçtiğimiz Mart ayında Xiaomi‘nin bir akıllı ayakkabı üzerinde çalıştığını duymuş ve iş ortağınında yine Çin’den tanıdığımız ünlü ayakkabı üreticisi Li-Ning’in olduğunu öğrenmiştik. Yeni gelen haberler ise ürünün özelliklerinden fiyatına kadar birçok detayı gün yüzüne çıkardı.

Bunu da Oku : Xiamoi’den Akıllı Ayakkabı Geliyor!

Çinli dev geçtiğimiz gün yaptığı bir etkinlikle akıllı ayakkabısını duyururken böylece giyilebilir teknoloji pazarına akıllı bilekliği Mi Band‘dan sonra ikinci ürününü de eklemiş oldu. Ünlü spor ayakkabısı üreticisi Li-Ning ile işbirliği yapan Xiaomi, akıllı ayakkabısında askeri birliklerde kullanılan dayanıklı ve güçlü bir sensör kullanırken bu sensör sayesinde kullanıcının hareket ve basıncı algılanarak gittiği mesafe, attığı adım ve yaktığı kalori gibi aktiviteler takip edilebiliyor.

Bluetooth ile iletişim yapabiliyorxiaomi akıllı ayakkabı 2

Ayakkabı, içerisinde bulundurduğu Bluetooth sayesinde de yapılan aktiviteleri akıllı telefonlara kolaylıkla aktarabiliyor. Burada ürünün hangi platformlarla çalıştığı bilinmiyor ancak hem iOS hem de Android‘in desteklendiği tahminler arasında. Ürünün diğer özellikleri arasında ise su geçirmemezlik ve 1 yıla kadar dayanabilen pil ömrü yer alıyor.

Xiaomi’nin yaptığı açıklamaya göre akıllı ayakkabısının iki farklı modeli bulunuyor. Ancak bu modellerin teknik özellik olarak birbirinden farkı yok, farklar sadece ürünlerin tasarımlarında. Bu yüzden de akıllı ayakkabı için 32 ve 64 dolar olarak iki farklı fiyat ortaya çıkmış durumda. Akıllı ayakkabıların satışa sunulacağı tarih ise 20 Temmuz. Bu tarih ise sadece Çin için geçerli.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.