Xiaomi’den Akıllı Ayakkabı Geliyor!

Mobil dünyanın Çinli liderlerinden Xiaomi akıllı ayakkabı işine giriyor. İşte, Xiaomi ve spor odaklı akıllı ayakkabısından detaylar. 

Mobil alanda gayet başarılı olan ve liderlik koltuğuna oynayan Xiaomi bu alandaki başarısını giyilebilir teknoloji ürünleri alanında da göstermek istiyor. Firmanın bu isteğini daha önce geliştirmiş olduğu uygun fiyatlı akıllı bilekliği Mi Band‘de görmüştük. Şimdi de Xiaomi‘den yine bu isteğine yönelik bir ürün haberi geldi. Gelen bu haber ise Xiaomi‘nin bir akıllı ayakkabı üzerinde çalıştığı yönünde.

Çinli devden gelen haberin detaylarında ise firmanın spor odaklı bir akıllı ayakkabı üzerinde çalıştığı ve bu çalışmayı da yine Çinli bir ayakkabı üreticisi olan Li Ning firması ile ortaklaşa yürüttüğü yer alıyor. Ayrıca Xiaomi‘nin bu akıllı ayakkabı projesine NBA yıldızlarından Dwayne Wade gibi isimlerin de destek olduğu gelen haberler arasında.

Resmiyeti kenara bırakıp akıllı ayakkabının özelliklerine bakacak olursak ürünün çeşitli aktiviteleri takip edebileceği birçok sensöre ve yongaya sahip olduğunu görüyoruz. Bu elektronik cihazlar sayesinde ayakkabı kullanıcısının yapmış olduğu aktivitelerde, içerisinde atılan adım, gidilen mesafe ve aktivite çeşidine göre özel bilgilerin yer aldığı bir takım bilgiler sunabilecek. Akıllı ayakkabı topladığı bu aktivite verilerini de kullanıcısının akıllı telefonuna kablosuz bir bağlantı yönetimi ile aktaracak.

Xiaomi‘den akıllı ayakkabısı için gelen bilgiler bu şekildeyken ürünün ne zaman piyasada olacağı, hangi ülkelerde satılacağı ve fiyatının ne seviyede olacağı bilinmeyen bilgiler arasında.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.