İşte Samsung’un Akıllı Ayakkabısının Fiyatı ve Satış Tarihi

Samsung’un nesnelerin interneti projesi ile hayatımıza giren tüm teknolojik cihazlar birbirinden haberdar olabilir. Samsung’un desteklediği akıllı ayakkabıların satış tarihi ve fiyatı belli oldu…

Samsung‘un insanoğluna özgü tüm teknolojik cihazları nesnelerin interneti ile birbirine bağlama fikri yavaş yavaş başarıya ulaşıyor. Güney Koreli dev firma kendisine ait şirketler yardımı ile içinde interneti olan bir giyilebilir teknoloji ürünü geliştirmeyi başarıyor.

Samsung‘a ait Salted Venture isimli şirket tarafından geliştirilen akıllı ayakkabı iki farklı modeli ile satışa çıkacak. 2016 Şubat ayında tanıtımı gerçekleştirilen Iofit akıllı ayakkabıların piyasaya çıkacakları tarih ve fiyatı netleşti.

Kickstarter üzerinde ön siparişe açık bulunan Iofit ayakkabılar öncelikle golf oyuncuları için üretildi. Golf oyuncularının duruşları ve hareketleri gibi şeyleri algılayan akıllı Iofit, akıllı telefonunuz aracılığı ile size hocalık yapabiliyor. Böylelikle golf oyuncuları kendi kendilerine golf oyuncusu olabiliyorlar ve nerede yanlış yaptıklarını kolayca anlayabiliyorlar.

Bunu da Oku: Lenovo Akıllı Ayakkabısı ile Çok Şaşırtacak

Iofit ayakkabıların çalışma prensibi ise içindeki hareket ve basınç sensörlerine dayanıyor. Oyuncular Iofit ayakkabılar ayaklarında olduğu anda yaptıkları hareketlerin golfün kurallarına nekadar uygun olduğunu bu uygulama ile anlayabiliyorlar.

Golf oynamak istediğinizde hem eğiticiler için ödediğiniz paradan hem de başınızda dikilen birinin verdiği rahatsızlıktan da bu şekilde kurtulmuş olabileceksiniz.

Gelelim ürünün çıkış tarihine. Bu 2017 Şubat ayından itibaren dağıtımlarına başlanacağı belirtilen Iofit’ler 200 dolardan başlayan fiyatlarla son kullanıcıya ulaşacak.

Aynı şekilde Iofit‘in fitness eğitmeni olarak tabir edeceğimiz bir diğer modeli de 2017’nin sonlarında son kullanıcı ile buluşacak ancak fiyatı henüz netleşmiş değil.

iofit-3322-1456696863-FeKX-full-width-inline

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.