New York Times Sanal Gerçeklik Şirketi Satın Aldı!

The New York Times gazetesi medyada sanal gerçeklik teknolojisini daha sık kullanmak için sanal gerçeklik teknolojileri üzerinde çalışan Fake Love isimli bir ajans satın aldı.

Son dönemde neredeyse tüm teknoloji şirketleri sanal gerçeklik teknolojisinin bir yanından tutmaya çalışıyor. Ancak bu teknoloji, teknoloji üretmeyen şirketlerinde radarında. Bu durumun en büyük örneği ise tüm dünyaca bilinen New York Times gazetesi.

Bunu da Oku : New York Times’dan Sanal Gerçeklik Adımı!

Gazete 2015 yılının sonuna doğru okurlarına 1 milyon Google Cardboard sanal gerçeklik gözlüğü dağıtmış ve bunun ardından haber odaklı sanal gerçeklik içeriklerinin yayınlandığı NYT VR isimli bir mobil uygulama yayınlamıştı. Gazete bu uygulamalara büyük önem versede ilk baştaki içerik oranı bu alanda içerik üretmenin zor olmasından dolayı azaldı. Gazetenin bu alanda içerik üretmek ve hazırlamak için bir arayışta olduğu biliniyordu ve beklenen satın alma hamlesi geldi.

New York Times, yine New York merkezli sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileri üzerinde çalışan ve bu alanlarda içerik üreten Fake Love isimli bir ajans satın aldığını duyurdu. Bugüne kadar Google, Intel, YouTube ve Universal gibi büyük şirketler ile sanal gerçeklik alanında çalışmalar yapan Fake Love şirketinin 50 çalışanı bulunuyor.

Fake Love şirketi bundan sonra New York Times gazetesi için çalışacak ve hem dışarıdan müşterilere hemde gazeteye hizmet sağlayacak. Yani şirket içerisinde hiçbir değişiklik yapılmayacak ve referanslara sadece New York Times eklenmiş olacak. Gazetenin bu ajans ile birlikte yapacağı ilk iş ise geçtiğimiz Nisan ayında duyurulan sanal gerçeklik filmi. New York Times bu film için yakın bir zamanda 300 bin Cardboard daha dağıtacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.