New York Times’dan Sanal Gerçeklik Adımı!

New York Times daha önce haberler için geliştirmeye başladığı sanal gerçeklik projesini hayata geçirdi. İşte, habercilik için önemli olan NYT VR isimli projenin detayları.

Geçtiğimiz ay Google ile işbirliği yaparak haberler için bir sanal gerçeklik projesi başlatacağını açıklayan Amerikan New York Times yayını 1 milyon abonesi Google Cardboard sanal gerçeklik başlığı dağıtmıştı. Nihayet habercilik açısından çok önemli bulunan proje NYT VR ismi ile hayata geçti ve uygulamaları yayınlandı.

NYT VR Nasıl kullanılır?

Hem iOS hem de Android uygulaması bulunan NYT VR ile haberleri izlemek için bir Cardboard çözümü gerekiyor. Cardboard üzerinden ve akıllı telefon sayesinde içerikler 360 derece olarak izlenebiliyor. Sanal gerçeklik içeriklerinin tam anlamıyla kullanılabilmesi için bir de kulaklık önerisi yapan New York Times aynı zamanda uygulama üzerinden içeriklerin normal olarak izlenebilmesini de sağlamış durumda.

Şuan içerisinde çok fazla içerik bulunmayan NYT VR sanal gerçeklik yayınının ilk içeriği özel olarak hazırlanmış ve Dünya’da yaşanan mülteci krizini konu alıyor. Yayın üzerindeki son içerik ise Paris‘de yaşanan olayları anlatan bir haber. Haberleri sanal gerçeklik üzerinden izlemek ya da denemek isterseniz NYT VR‘ı buradan iOS için buradan Android için indirebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.