Android Wear 1.4 ile Gelen Özellikler!

Google, geçtiğimiz günlerde giyilebilir işletim sistemi Android Wear için 1.4 versiyonunu duyurdu. İşte, Android Wear 1.4 ile gelen yeni özellikler.

Arama motoru devi Google geçtiğimiz hafta sessiz sedasız bir şekilde akıllı saatler için geliştirdiği işletim sistemi Android Wear‘ın 1.4 sürümünü duyurdu. Bu duyuru ile birlikte Android Wear 1.4 için yankı yapan tek özellik yeni işletim sisteminin akıllı saatlere hücresel bağlantıyı getirmesi oldu. Biz de bunu sizlere duyurmuştuk. 

Yeni kontrol hareketleri!

Aslına bakıldığında Android Wear 1.4‘ün hücresel bağlantı ile birlikte birçok yeni özellikle geldiği görülüyor. Bu özelliklerin en başında ise işletim sistemi artık yeni el ve bilek hareketlerine göre işlemler yapabiliyor. Örneğin kullanıcı açık bir uygulamada daha detaylı bir görünümü istiyorsa bileğini hızlı bir şekilde aşağıya indirmesi ve tekrar aynı yerine getirmesi yeterli olacak. Diğer bir örnek ise uygulamada geri gelmek isteyen kullanıcının bileğini hızlı bir şekilde döndürmesi yeterli olacak.

Hoparlörler etkin oldu!

Android Wear‘lı akıllı saatlerin birçoğu dahili hoparlöre sahip ancak işletim sisteminin izin vermemesinden dolayı kullanıcılar kullanamıyordu. Android Wear 1.4 ile artık bu problemde ortadan kalkmış oldu. Hoparlörlerin aktif bir şekilde kullanılabilecek olması ise hücresel bağlantı özelliğinin aktif edilmesi sayesinde oldu.

Bunu da Oku : LG Watch Urbane 2 LTE İptal Edildi!

Her yeni versiyon gibi Android Wear 1.4‘te batarya ömründe iyileştirme sağlarken çeşitli hata gidermeleri ve performans artışı da yapıyor. Huawei Watch, Moto 360 ve LG Watch Urbane gibi akıllı saat modelleri Android Wear 1.4 güncellemesini duyururken LG Watch Urbane 2 LTE‘nin iptal edilişi ise işletim sisteminin hücresel bağlantı özelliği başka bir cihaza kaldı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.