Nintendo’dan Sanal Gerçeklik Açıklaması

Oyun dünyasının yakından tanıdığı Nintendo, yılın ikinci çeyreği için mali tabloları açıklarken bir de sanal gerçeklik açıklaması yaptı.

PlayStation, Xbox derken Nintendo oyun konsolu savaşında yavaş yavaş tarihin tozlu sayfalarına doğru ilerliyor. Bu ilerlemeyi durduracak yeni etken firmanın sanal gerçeklik çalışmaları olabilir. Bu söylemin sebebi ise şirketin mali tablolar ile birlikte yapmış olduğu sanal gerçeklik açıklaması.

Bunu da Oku : Nintendo NX’ten Sanal Gerçeklik Adımı

Geçtiğimiz günlerde 2016 yılı ikinci çeyreği için mali tabloları yatırımcıları ile paylaşan Nintendo firması, Super Mario’nun babası ve aynı zamanda şirketin Tasarım Başkanı Shigeru Miyamoto‘nun sanal gerçeklik açıklamaları ile hareketlendi.

Miyamoto yaptığı açıklamada Nintendo olarak sanal gerçeklik üzerinde çalıştıklarını hatta bu alanda oldukça büyük açıklar bulduklarını ve bu alanlara yoğunlaştıklarını belirtti. Miyamoto‘nun belirttiği büyük açıklardan biri sanal gerçeklik gözlüğü kullanım süresi. Kullanıcıların belli bir süre sonra yorulduklarını ve sanal gerçeklik gözlüklerini bıraktıklarını belirterek bu alanda çalışmaların olduğunu söyledi.

Geriye dönüldüğünde Nintendo’nun 2014 yılının sonundan beri bir sanal gerçeklik çalışması içerisinde olduğu biliniyor. Ancak firmadan bu açıklamalar da dahil olmak üzere resmi bir bildiri ya da duyuru gelmiş değil. Son olarak oyun dünyası Nintendo’nun yeni oyun konsolu Nintendo NX‘ten bir sanal gerçeklik hamlesi bekliyor. Bakalım firma beklenildiği üzere yeni konsolunda sanal gerçekliğe dair çalışmalar gösterecekmi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.