Microsoft, VR Oyunları için Valve ile İşbirliğine Girdi!

HoloLens ürünü ile sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik alanına giren Microsoft bu alandaki gücünü artırmak için E3 2015 etkinliğinde oyun dünyasının yakından tanıdığı Valve ile işbirliği yapacağını duyurdu.

Geçtiğimiz Ocak ayında Windows 10 ile birlikte sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik ürünü olan HoloLens‘i tanıtan Microsoft bu alanda ne kadar iddialı olduğunu göstermiş ve devamının geleceğini de belirtmişti. Nitekim devamı da E3 2015 etkinliğinde geldi.

Bunu da Oku: Microsoft HoloLens’i Tanıttı!

E3 2015 etkinliğinde Xbox için bir konferans hazırlayan Microsoft bu konferansta Gears of War 4 ve Rise of The Tomb Raider gibi oyunları gösterirken gösterirken HoloLens’te de bir Minecraft demosu göstermeyi ihmal etmedi. Konferansta bunun ardından bir de sürpriz yapan Microsoft sanal gerçeklik pazarında oyunlar için oyuncuların çok yakından tanıdığı Valve ile bir işbirliği yaptığını da duyurdu.

İşbirliği konusunda çok fazla bilgi verilmedi ancak Microsoft bu işbirliği için; ” Valve ile birlikte Windows 10’u sanal gerçeklik oyunları için en iyi platform haline getirmek için çalışacağız.” şeklinde bir açıklama yaptı. Buradan da Microsoft’un Windows 10 ile birlikte sanal gerçeklik gözlüklerine de gireceğini anlarken bu platformdaki oyunlarında kendi işletim sistemi üzerinden oynanamasını istediğini görüyoruz.

Bunu da Oku : HTC Sanal Gerçeklik Gözlüğünü Gösterdi!

İlerleyen günlerde işbirliği hakkında daha fazla detay gelmesi beklenirken sanal gerçeklik meraklılarının aklına takılan diğer nokta ise HTC‘nin de Valve ile birlikte bir sanal gerçeklik işbirliğinin bulunması ve yazılım olarak Valve‘in sistemini kullanması. Bakalım önümüzdeki günlerde bu detaylara dair yeni açıklama gelecekmi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.