2016 Rio Olimpiyat Oyunları Gear VR ile İzlenebilecek

Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek olan 2016 Olimpiyat Oyunları bu yıl bir ilke imza atacak ve oyunlar Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü ile izlenebilecek.

Birçok alanda kullanılan sanal gerçeklik teknolojisi spor alanında futbol, basketbol derken şimdi de Olimpiyat Oyunları’na sıçradı. Bu yıl Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek olan 2016 Olimpiyat Oyunları Samsung’un yapmış olduğu çalışmalar sayesinde Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü ile izlenebilecek.

Bunu da Oku : Oculus Rift’ten Tarihi Karar

Yayıncı kuruluş ve Samsung’un ortak çalışmaları sayesinde Olimpiyat Oyunları toplamda 85 saat olarak 360 derece olarak kaydedilecek ve bu görüntüler NBC Olympics kanalı tarafından NBC Sports uygulaması ile Gear VR’a özel olarak yayınlanacak.

Sanal gerçeklik görüntüleri içerisinde Olimpiyat açılış ve kapanış seromonisi, basketbol, voleybol maçları, jimnastik, eskrim, atletizm ve boks gibi karşılaşmaların anlık mücadeleleri ve bu karşılaşmaların özel görüntüleri de yer alacak.

6 Ağustos‘ta başlayacak olan 2016 Olimpiyat Oyunları 22 Ağustos tarihinde son bulacak ve bu tarihe kadar Gear VR kullanıcıları Olimpiyat Oyunları’nı 360 derece takip edebilecek. Bu takip ise sadece Samsung Galaxy S6 ve üzeri, Galaxy Note 5 ve üzeri akıllı telefonlar ile olabilecek. Aynı zamanda bu akıllı telefon kullanıcılarının NBC Sports uygulamasını da mağazadan indirmesi gerekiyor.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları ile birlikte tarihte ilk kez Olimpiyat Oyunları‘nda sanal gerçeklik teknolojisi kullanılacak ve kullanıcılar oyunları 360 derece izleyebilecek. Bakalım sanal gerçeklik teknolojisi başka hangi alanlarda karşımıza çıkacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.