Yuvarlak Ekranlı Akıllı Saatler için Snapkeys Yayınlandı

Günümüzde akıllı saatler her ne kadar telefon kullanımını pratik hale getirse de akıllı saatte yazı yazmak çoğu zaman sıkıntı yaşatabilir. Snapkeys bu duruma çözüm olabilecek klavyeleri çıkarmaya devam ediyor.

Snapkeys geçtiğimiz mart ayında köşe çerçeveli saatler için bir klavye yayınlamıştı. Şimdi ise Snapkeys Motorola Moto 360 ve Samsung Gear S2 gibi yuvarlak çerçeveli akıllı saatler için bir klavye geliştirdiğini ve indirilebilir olduğunu twitter üzerinden duyurdu.

Bunu da Oku : TocuhOne Keyboard ile Akıllı Saatlere Klavye Geliyor!

Snapkeys’in Android Wear 2.0 için geliştirdiği klavye standart bir QWERTY klavye görünümünde. QWERTY klavyeyi 6 parçaya ayıran Snapkeys yazma biçimi olarak bize T-9 klavyeleri hatırlatıyor. Bu klavye tasarımı sayesinde dakikada 80 kelimeye kadar hızlı bir yazı yazma deneyimi sunacağı belirtiliyor.

Akıllı saatlerin ufak ekranlarında yazı odaklı büyük bir problemini ortadan kaldırmaya çalışan Snapkeys, yuvarlak çerçeveli akıllı saatler için de uygulamasını yayınlaması ile Android Wear cephesinde hedef olarak tüm akıllı saatleri almış oldu. Kullanıcıların Snapkeys ile yuvarlak ekranlarda klavye olarak nasıl bir  deneyim yaşadığını ise yakın zamanda gelen tepkilerden öğreneceğiz.

Yukarıda bulunan videodanda Snapkeys klavyenin nasıl çalıştığını ve yuvarlak ekranlarda nasıl kullanıldığını görebilirsiniz. Son olarak Snapkeys geliştirici ekibinin geçtiğimiz sene bir akıllı saat projesi olduğunu ancak Kickstarter‘da yeterli fon toplayamadığı için ürünü iptal ettiğini de belirtelim.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.