Yeni Oculus Rift’e 4 USB Port

Oculus Rift’in 2016’da çıkacak yeni versiyonu için gerekli olan sistem gereksinimleri ortaya çıktı.

Sanal gerçeklik gözlüklerinin ilk üreticisi Oculus Rift, yeni VR gözlük modeli ile ilgili sistem gereksinimlerinde değişikliğe gideceği öğrenildi.

Resmi olarak da açıklanan bilgiye göre Oculus Rift‘in 2016 yılında satışa çıkacak yeni modelinde ufak değişiklikler olacak. Yapılan değişikliğin ilki ürünü tam kapasite ile çalıştırabilmek için üç adet USB 3.0 ve bir adet 2.0 USB portu bulunacak. Bu portlarla birlikte kullanıldığında tam verilmi çalışma gerçekleştirilebilecek.

Daha önceki versiyonunda sadece 2 adet 3.0 USB portuna ihtiyaç duyan alete ayrıca yeni portlarla birlikte dokunmatik bir kontrol mekanizması olacağı ifade ediliyor. Bu şekilde XBox One ile birlikte kullanılabilmesi öngörülüyor. Buna göre kullanıcıların USB çoklayıcıları olması gerektiği belirtiliyor.

Yeni çıkacak aletin sistem gereksinimleri de yayınlanmış durumda. Buna göre NVidia GTX 970 veya AMD 290 ekran kartı bulunması gerekiyor. Intel i5-4590 işlemc ve 8 GB RAM veya daha yüksek bir RAM ihtiyacı bulunacak. Bu özellikleri ile bile kullanıcılar şimdiden Oculus Rift VR’ın çıkış tarihini çoktan bekleyeme koyuldu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.