Oculus, Surreal Vision’ı Satın Aldı!

Facebook’un sahibi olduğu sanal gerçeklik firması Oculus, dün yaptığı bir açıklama ile 3 boyutlu teknolojiler üzerinde çalışan Surreal Vision’ı satın aldığını duyurdu.

Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüğünü geliştiren ve bu gözlüğü 2016 yılında piyasaya süreceğini açıklayan Oculus firmasından sanal gerçeklik gözlüğünün gelişimi için önemli bir haber geldi. Oculus dün yaptığı bu önemli haber ile 3 boyutlu tarama ve görüntü oluşturma teknolojileri üzerinde çalışan Surreal Vision ‘ı satın aldığını duyurdu.

Oculus’un almış olduğu Surreal Vision şirketi hem sanal gerçeklik hem de artırılmış gerçeklik odağında teknolojiler üreten bir şirket. Kendi algoritması ve sensörleri ile bulunduğu ortamı 3 boyutlu olarak tarayan ve ardından taradığı bu görüntüleri gerçek zamanları olarak sanal dünyaya aktarabilen Surreal Vision sanal dünya ile gerçek dünya arasındaki bağlantıyı kurabilen en iyi teknoloji.

Hal böyle olunca da firma Oculus‘un gözünden kaçmamış ve satın alınma işlemi başlatılmış. Satın alma ile birlikte Surreal Vision ekibi Oculus firmasına katılacakken ekip bundan böyle Oculus Research çatısı altında çalışacak.

Oculus‘un bu teknoloji ile neler yapacağı henüz bilinmiyor ancak bu teknoloji ile oyunlar ya da medya içeriklerinde yapılabilecek çalışmalarında bir sınırı bulunmuyor. Eğer söylediklerimiz havada kaldı ise Surreal Vision teknolojisinin neler yapabileceğini  yukarıdaki videodan rahatlıkla görebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.