Parrot Akıllı Kulaklığı Zik Sport’u Tanıttı!

Parrot’un CES 2015 etkinliğinde tanıttığı Zik Sport isimli akıllı kulaklığı, kullanıcısının adım sayısını ve kalp atış hızını ölçebiliyor. İşte, Parrot Zik Sport akıllı kulaklığın detayları.

Yeni buluşlar ve giyilebilir teknoloji odaklı bir şirket olan Parrot, CES 2015 etkinliğinde birçok ürün tanıttı. Parrot‘un tanıttığı bu ürünlerden biri de giyilebilir teknolojilere ait bir akıllı kulaklık oldu. Parrot Zik Sport ismi ile tanıtılan bu akıllı kulaklık hem aktivite takipçisi hem de kalp atış hızı ölçebilen bir ürün.

Aktivite takipçisi olarak Parrot Zik Sport kullanıcısının adım sayısını ölçebilirken bunun yanında zemin temas süresi, ritim ve dikey hareket gibi ilginç bilgileri de takip edebiliyor. Tüm bunları pedometre ve ivmeölçer gibi sensörler yardımı ile yapan Parrot Zik Sport yine üzerinde bulundurduğu sensörler yardımı ile kulaktan kalp atış hızını da ölçebiliyor. Takip ettiği tüm bilgileri akıllı telefonlarda bulunan uygulamasına Bluetooth yardımı ile yollayan Zik Sport aynı zamanda elde edilen aktivite takip bilgilerini üçüncü parti spor uygulamaları ile de paylaşabiliyor.

parrot zik sport akıllı kulaklık uygulama

Normal bir kulaklık olarak da üstün özellikler sunan Parrot Zik Sport ses iletişiminde iki adet mikrofon kullanırken gürültü önleme de tam 6 mikrofon birden kullanıyor. Bu sayede daha net ve anlaşılır bir ses iletişimi sağlayan akıllı kulaklık, uygulaması üzerinden ses seviyesi ve ses efektleri gibi ayarların yapılmasına izin veriyor.

Şık ve kullanışlı tasarımı ile 75 gram ağırlığında olan akıllı kulaklık tüm özelliklerini kullandığı zaman ancak 5 saat ayakta kalabiliyor. Çıkış tarihi ve fiyatı bilinmeyen Parrot Zik Sport‘un kısa süre içerisinde detaylanması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.