PC’de Sanal Gerçeklik İçin En Ucuz Ekran Kartı!

Sanal gerçeklik teknolojisini nasıl kullanacağım diye düşünenler için PC’deki en ucuz çözüm Computex’te kamuoyuna duyuruldu!

Sanal gerçeklik deneyimin bilgisayarlarında yaşamak isteyenler için bugüne kadar hep pahalı çözümler ortaya çıkmıştı. Firmalar daha çok kullanıcıya ulaşmak için ucuz çözümler de geliştirmeye başladı.

Computex fuarında AMD tarafından geliştirilen ve sanal gerçeklik teknolojisini kullanabileceğiniz en ucuz ekran kartı tanıtıldı. AMD Radeon RX480 ismiyle piyasaya çıkacak olan ekran kartı ile oyunseverler yüksek performanslı yeni ekran kartına kavuşmuş olacak.

Bunu da Oku: Herşey Sanal Gerçeklik İçin! Şimdi de Sırtta Taşınan PC

Piyasadaki benzerlerine oranla fiyatı olabildiğince en düşük olan ekran kartının özellikleri ise fiyat performans karşılaştırması açısından oldukça başarılı görünüyor. 4 ve 8 GB bellek seçeneklerinin yanı sıra 150 Watt güç sarfiyatı bulunan ekran kartının VR uyumu ise firma tarafından garanti ediliyor.

Şimdiye kadar çıkan en yaygın sanal gerçeklik başlıklarından HTC Vive ve Oculus Rift‘in 300 dolar civarındaki ekran kartlarıyla çalıştığı göz önünde bulunursa AMD RX480‘in fiyatı üçte bir oranla daha ucuz görünüyor. Firmanın açıklamasına göre ekran kartı 199 dolarlık fiyatı ile daha fazla kullanıcıya ulaşmaya çalışacak…

amd-radeon-rx-480-

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.