Alienware’den Sanal Gerçeklik için İki Sırt Bilgisayarı

Dell’in sahibi olduğu popüler oyun bilgisayarı markası Alienware da sanal gerçeklik için sırt bilgisayarı geliştiren bilgisayar markaları kervanına katıldı. 

Sanal gerçeklik gözlüğü modellerinin bilgisayar ile kullanılanları şuan için hareket halinde kullanım noktasında oldukça sıkıntılı bir dönemde. Bilgisayar firmaları ise bu sıkıntılı durum karşısında sırt bilgisayarları ile durmayı planlıyor. Daha önce bu plan için HP, MSI ve Zotac gibi firmaların ürünlerini görmüştük. Alienware ise bu kervana katılan en son marka oldu.

Bunu da Oku : HP’den Sanal Gerçeklik Sırt Bilgisayarı!

Oyun bilgisayarı denince akla ilk gelen markalardan biri olan Dell markası Alienware, sanal gerçeklik dünyasına seyirci kalmayarak yine oyun odaklı iki yeni sırt bilgisayarını E3 2016 fuarında duyurdu. Bu sırt bilgisayarlarından ilki daha ufak boyutlara ve daha düşük donanım özelliklerine sahip. 2 saate kadar sanal gerçeklik deneyimi sunacak olan bu ürün Alienware Alpha R2 model ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor.

Alienware‘in ikinci sanal gerçeklik bilgisayarı ise biraz daha güçlü donanıma ve daha büyük bir tasarıma sahip. İlk model ile aynı şarj süresine sahip olan bu modele ek olarak batarya ekleyerek şarj süresi uzatılabiliyor. Ürünün üzerinde bulunan ekran kartı ise AMD RX 480.

Henüz diğer özellikleri açıklanmayan bu sırt bilgisayarlarının önümüzdeki aylarda detaylanacağı ve yıl sonuna doğru Dell tarafından satışa sunulacağı belirtiliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.