Pebble Time Yazılımı Güncellendi!

Pebble, renkli ekranlı akıllı saat modeli Pebble Time’ın uygulamaları ile birlikte yazılımının güncellendiğini açıkladı. Güncelleme birçok yenilik getiriyor.

Sürekli olarak Apple Watch‘u konuştuğumuz bu günlerde akıllı saat pazarının önemli oyuncularından biri olan Pebble’dan bir haber geldi. Renkli ekranlı akıllı saat modeli Pebble Time için gelen bu haberde akıllı saatin uygulamaları ile birlikte yazılımının güncellendiği yer alıyor.

Yeni diller

Yazılımın 3.3’den 3.4‘e yükseldiği bu güncellemede Pebble Time akıllı saatlere birçok yenilik geliyor. Gelen bu yeniliklerden ilki ise 3 yeni dil. Bundan böyle İspanyolca, Fransızca ve Almanca olarak da kullanılabilecek olan Pebble Time’lar aynı zamanda bu diller ile sesli olarak kontrol de edilebilecek.

Sessize al

quiet time

3.4 güncellemesi ile birlikte gelen en büyük özellik ise Quiet Time özelliği. Bu özellik ise iOS‘dan hatırlanacağı üzere Rahatsız Etme özelliğinin benzeri ve hatta biraz daha gelişmişi. Kullanıcılar bu özelliği aktif ettiğinde sesli bildirimler ve titreşimli bildirimlerin hepsi sessize alınıyor. Bu özelliğin en etkili yanı ise belirli zaman aralıkları için de kullanılabiliyor olması. Örneği çarşamba ile cuma arası diye seçmek mümkün.

Güç tassarufu

Pebble Time modellerine 3.4 ile gelen son özellik ise Stand-By modu. Bu özellik ise akıllı saatin pil ömrünü uzatmak için geliştirilmiş ve akıllı saat boşta kaldığı zaman güç tasarruf moduna geçiyor. Saatin 30 dakika hareketsiz kalması durumunda bu mod devreye giriyor ve Bluetooth‘u kapatıyor. Pebble’ın belirttiğine göre bu özellik ile bataryadan yüzde 50 daha fazla verim almak mümkün.

Çeşitli hata gidermelerinin bulunduğu, hızlandırmaların yapıldığı ve takvim ve hatırlatıcı gibi uygulamaların iyileştirildiği 3.4 sürümüne Pebble Time’ın iOS ve Android uygulamalarından ulaşmak mümkün.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.