Sanalı Gerçeğe Dönüştüren Pokemon Go Oyunu Duyuruldu!

Nintendo, sanal dünya ile gerçek dünyayı birleştirerek Pokemon Go oyunu ile birlikte Pokemon’ları oyuncuların hayatlarına getirmeye hazırlanıyor. 

Bir zamanların en popüler oyunu olan Pokemon 20 yıl sonra yeniden hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Pokemon Compony, Nintendo ve Niantic firmaları tarafından ortak geliştirilen Pokemon Go oyunu mobil platformlar için gelecekken Pokemon Go Plus isimli akıllı bileklik oyunu sanaldan çıkarıp gerçeğe dönüştürüyor olacak.

Google’ın Ingress oyununu bilenler ve oynayanlar var ise Pokemon Go oyununda hiç zorluk çekmeyecekler çünkü Pokemon Go oyunu da her ne kadar mobil üzerinden kontrol edilse de bir açık dünya oyunu. Oyunun iOS ve Android versiyonları sayesinde oyuncular GPS tabanlı olarak gerçek dünyada Pokemon keşfetmeye başlayacak ve yakalayabilecek. Hatta yakalanan Pokemon‘lar arkadaşlarla takas edilebilecek ve gerektiği zaman da Pokemon savaşları başlatılabilecek.

Buraya kadar her şey normal ancak oyunu sanal dünyadan gerçek dünyaya taşıyan olayın ne olduğunu merak ediyorsanız o da Pokemon Go Plus ismindeki akıllı bileklik. Pokemon Go oyuncuları bu akıllı bilekliklerden taktıkları zaman mobil dünya ile iletişimini kesip gerçek dünyada bu akıllı bileklik ile oyunu oynayabilecekler. Bluetooth ile çalışan Go Plus akıllı bileklik gerçek dünyada bir Pokemon’a yaklaşıldığı zaman ışıklı ve titreşimli uyarı verecek ve Pokemon’un yakalanmasını sağlayacak.

Pokemon Go oyunu ve Pokemon Go Plus akıllı bilekliği hakkında daha fazla bilgiye ve detaya yukarıdaki videoyu izlediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Pokemon Go oyunun çıkış tarihi net olmamakla beraber 2016 yılı olarak tahmin ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.