Sony PlayStation VR’ın Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

Sony sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR’ın merakla beklenen fiyatını ve çıkış tarihini yayınladığı videolar ile açıkladı. İşte, PlayStation VR’ın fiyatı ve çıkış tarihi.

Sony geçtiğimiz Oyun Geliştiricileri Konferansı‘nda duyurduğu sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR‘ın merakla beklenen satış fiyatını ve çıkış tarihini açıkladı. Ürünün fiyatı rakipleri Oculus Rift ve HTC Vive‘a göre daha düşük olsa da çıkış tarihi satış sayısını etkileyebilir.

Bunu da Oku : PlayStation VR, Oculus Rift’ten İyi Değilmiş!

Sony’nin yaptığı açıklamaya göre PlayStation VR’ın Amerika fiyatı 349 olarak belirlenmiş durumda. Bu fiyat 599 dolarlık Oculus Rift ve 799 dolarlık HTC Vive‘ın fiyatına göre oldukça aşağıda. Çıkış tarihi olarak ise Ekim’i gösteren Sony Ekim ayı içerisinde ise net bir tarih vermiş değil. Ülkelere göre 349 dolar, 349, euro ve 349 pound şeklinde fiyatlar belirleyen Sony diğer ülkelerdeki çıkış tarihini ise açıklamadı.

Duyuru ile birlikte PlayStation VR kutu içeriğini de gösteren Sony, sanal gerçeklik başlığı için bugüne kadar 230’dan fazla geliştiricinin içerik ürettiğini ve 50’den fazla da oyun bulunduğunu duyurdu. Kullanıcılara içerik konusunda sıkıntı olmayacağı sözünü veren Sony bir de Playroom VR isimli bir stüdyonun kurulduğunu ve PlayStation VR kullanıcıları için ücretsiz içeriklerin oluşturulacağı sürprizini de yaptı. Bu platform için ise şimdiden 6 oyun oluşturulmuş durumda.

Sony PlayStaton VR için daha fazla bilgi ve detay öğrenmek için resmi açıklama sayfasına buradan ulaşabilir ya da aşağıdaki tanıtım videolarını izleyebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.