Sony, PlayStation VR’ı PC’lere de Getirecek!

Sony, sanal gerçeklik başlığı PlayStation VR’ın sadece PlayStation 4 platformunda değil diğer platformlarda da çalışacağını açıkladı. İlk durak ise PC’ler.

Sony’nin Ekim ayı içerisinde 349 dolardan satışa sunacağı sanal gerçeklik başlığı PlayStation VR bilindiği üzere sadece Sony‘nin en son oyun konsolu PlayStation 4 ile kullanılabiliyor. Firma son yaptığı açıklamada bu alanı genişletebileceklerini ve PlayStation VR’ın PC platformuna da destekleyebileceğini açıkladı.

Bunu da Oku : PlayStation VR’ın Fiyatı Ve Çıkış Tarihi

Sony yöneticilerinden Masayasu Ito’nun Japon Nikkei‘ye yaptığı açıklamalarda PlayStation VR’ın sadece PlayStation 4 platformunda olmayacağını, PlayStation 4 ile PC platformunun aynı X86 mimarisine sahip olduğunu ve sanal gerçeklik başlığının PC platformunu desteklemesinin çok hızlı ve kolay bir şekilde olabileceğini belirtti.

Ito, hem mimarilerinin benzerliğinin sunduğu kolaylık hem de PC kullanıcılarının potansiyel PlayStation VR alıcıları olması bakımından Sony olarak sanal gerçeklik başlıkları PlayStation VR‘ı PC platformuna getirme planlarının olduğunu açıkladı. Bu planların ne zaman start alacağı ise henüz bilinmiyor.

Ito’nun verdiği bilgilere göre Sony bu yıl içerisinde 2 milyon PlayStation VR satmak istiyor ve çalışmalara başlamış durumda. Başta da belirttiğimiz gibi ürün Ekim ayında 349 dolardan başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.