PlayStation VR’ın Maliyeti Açıklanandan Daha Fazla Olacak

Sanal gerçeklik gözlüğü piyasasına hızlı bir girip yapmaya hazırlanan PlayStation VR’ın açıklanandan daha fazla bir fiyata mal olacağı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde fiyatı açıklanan PlayStation VR‘ı kullanabilmek için gerekli olan materyalleri temin edebilmek için söylenenden daha fazla para harcamak zorunda olunacağı ortaya çıktı.

Ürünü PlayStation 4‘te kullanacak olanlar için PlayStation VR‘ın fiyatı Avrupa’da 399 euro, ABD için 399 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkılacağı duyurulmuştu. PlayStation VR‘ı kullanabilmek için gerekli olan bazı ürünlerin ise bu fiyata dahil olmadığı ve ek ürünler almanın zorunlu olduğu belirtildi.

Bunu da Oku: PlayStation VR, Oculus Rift’den Daha İyi Değilmiş!

Öncelikle VR başlığın çalışabilmesi için PS Camera‘nın olması ve ek olarak PS Move kontrol cihazı edinmenizin mecburi olduğunu hatırlatalım.

PS Camera’nın fiyatının 60-100 dolar arasında, PS Move‘un da 50 dolar fiyatı olduğu öğrenildikten sonra 399 dolarlık fiyatın yaklaşık 500 dolara çıktığı ortaya çıkıyor. Ancak bu eklemelere rağmen PlayStation VR‘ın rakipleri olan HTC Vive ve Oculus Rift‘ten daha ucuz olması da dikkat çekilen farklı konulardan. Ürünü bilgisayarda kullanmak için ise oldukça donanımlı bir sisteme sahip olmak gerekecek…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.