Kayakçılar İçin Özel Akıllı Aparat

Profesyonel kayakçılar için geliştirilen ürün ile artık kayak hocalarına ihtiyacınız neredeyse kalmayacak.

Kayak teknikleri geliştirmek için artık kayak hocalarına ihtiyacınız kesinlikle azalacak.

Kickstarter‘da başlatılan projede kayakçılar için kayak takımlarına takılan bir cihazla kar üstünde sergilediğiniz yeteneklerinizi geliştirmek ve çeşitli veriler elde edebilmeniz mümkün olacak. Kayak botuna takılan bu cihazın özellikle profesyonel kayakçılar için muhteşem bir yardımcı olacağı belirtiliyor.

Carv adı verilen cihazın tanıtım yazısında ‘profesyonel kayakçıların sporlarını gerçekleştirirken performanslarını en hızlı ve doğru geri bildirimle sporcuya ileten en doğru aparat. Carv, hareketlerinizle ve kayak botuna yapılan basınç dağılımını ölçen bu cihaz ile performansınızı gerçek zamanlı kontrol altında tutabileceksiniz’ ibareleri yer alıyor.

Bunu da Oku: Akıllı Ayakkabı ile Bir Ayakkabıdan Fazlası

Ürünün kullanımına gelince, bir nevi ortapedik tabanlara benzeyen süngerimsi nesneyi kayak botunuzun tabanına yerleştirip ona ekli olan kablo ve ucundaki aparatı ise kayak botunuzun dışına yerleştirmeniz gerekiyor. Aynı zamanda akıllı telefonunuza taktığınız kulaklık ile kayak yaparken size hareketlerinizin doğruluğunu ve tarifini dinlemeniz mümkün oluyor. Bu şekilde profesyonel kayakçılar en doğru bilgileri gerçek zamanlı olarak dinleyip bir sonraki hareketlerini buna göre planlayabiliyorlar.

Carv‘ın ayrıca GoPro kamera ile de eşleşerek özel çekimler yapabileceği belirtilirken projenin gerçekleşmesi için gerekli olan 50 bin doların da neredeyse toplandığını belirtelim.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.