Quadro Akıllı Yüzüğünü Duyurdu!

Yerli giyilebilir teknoloji markalarından biri olan Quadro, NFC teknolojisi ile birçok işlem yapabilen akıllı yüzüğünü duyurdu.

Ülkemizde giyilebilir teknolojiler ile oldukça haşır neşir bir marka olan Quadro, akıllı saat, akıllı gözlük derken akıllı yüzük işine de ele attı. Quadro SR-98 ismi ile duyurulan bu akıllı yüzük NFC teknolojisi sayesinde akıllı telefonlar ile birçok işlem yapılabilmesini sağlıyor.

Hali hazırda Android ve Windows Phone uygulaması bulunan Quadro akıllı yüzük NFC teknolojisini bu uygulamalarla birleşmesi şeklinde kullanılıyor. Quadro akıllı yüzüğün çalışma şekli ise, akıllı yüzüğe sahip bir kullanıcı kendi akıllı telefonundan istediği veriyi uygulaması üzerinden yüzüğüne aktarması ve akıllı yüzüğün karşı tarafın telefonu iletişime geçirilmesi ile verilerin aktarılması şeklinde. Örneğin bir mesaj yazdınız, Quadro akıllı yüzük ile bunu alıp karşı tarafın telefonu ile etkileşimde bulunduğunuzda mesaj aktarılıyor.

Uygulamaları da kilitleyebiliyor!

Akıllı yüzüğün diğer bir yapabildiği özellik ise akıllı telefonlarda bulunan uygulamalara ve özelliklere şifre olarak kullanılabilmesi. Örneğin Facebook hesabınız için akıllı yüzüğünüz ile oluşturduğunuz bir şifre kalkanı sadece akıllı telefon yüzük ile iletişimdeyken açılıyor ve sadece bu şekilde Facebook uygulamasına ulaşabiliyorsunuz.

5 farklı parmak ölçüsü ve siyah titanyum, beyaz altın şeklinde 2 farklı da renk seçeneği sunan Quadro akıllı yüzük suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası IP68 de sahip. Tüm bu özellikleri ile birlikte kesinlikle şarj ihtiyacı duymayan yüzük yaklaşık 300 liralık bir fiyata sahip.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.