Samsung Gear S için Opera Mini Geliyor!

Mobil tarayıcıları ile dikkat çeken Opera’nın yakın zamanda Samsung’un en yeni akıllı saati Gear S’e geleceği ortaya çıktı. Tizen için gelecek olan Opera Mini akıllı saate bir çok özellik sunacak.Samsung’un Tizen işletim sistemi ile yoluna devam ettiği ve Eylül ayı başında tanıttığı yeni saati Gear S için uygulama haberleri gelmeye başladı. Gelen en son haber ise tarayıcı dünyasının eli maşalı liderlerinden biri olan Opera’dan. Mobil dünyada daha etkili olan Opera şimdi de giyilebilir teknoloji ürünlerinden akıllı saatlere adım atmaya hazırlanıyor.

Samsung, Gear S’i Tanıttı!

Mobil cihazlar için veri sıkıştırma teknolojisi kullanılarak geliştirilen Opera Mini ile akıllı saatlere girecek olan Opera, Gear S‘in ufak boyutlarına göre tasarlanmış olacak ve veri yüklemede mobil sayfa yerine akıllı saate özel bir tasarım gösterecek. Gear S’in 3G bağlantısnının fazla veri harcamaması ve hızlı veri yüklemesi için yapılmış olan bu özellik aynı zamanda 2 inçlik ekranda keyifli bir internet deneyimi sunuyor olacak. Tizen’li Gear S için geliştirilmiş olan Opera Mini özel tarama modu, sosyal ağ güncellemeleri ve son haberler gibi başlıkların yer aldığı “Akıllı Sayfa” isimli akıllı saate özel bir özellik de taşıyor.

Akıllı saatlere yeni bir soluk getirecek olan bu hamle aynı zamanda Samsung‘un işletim sistemi Tizen‘in gelişimi için de güzel bir gelişme. Kısa süre içerisinde Gear S için indirilebilir hale gelecek olan Opera Mini bakalım akıllı saatlere yeni tarayıcıların gelmesine sebep olabilecek mi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.