Samsung, Gear S’i Tanıttı

Samsung’un sim kart desteğine ve 3G özelliğine sahip yeni akıllı saati Gear S, IFA 2014 öncesinde Samsung’un Unpacked 2014 etkinliğinde tanıtıldı. Samsung Gear S, QWERTY klavyeye sahip en küçük akıllı cihaz olarak lanse edildi.

Samsung‘un Android Wear yerine kendi işletim sistemi Tizen‘i kullandığı akıllı saati Gear S, sim kart ve 3G desteği ile akıllı telefon ihtiyacını ortadan kaldıran bir ürün. 480 x 360 piksel çözünürlüğe sahip kavisli 2 inç ekranı ile bir telefon ile yapabileceğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilen Gear S, aynı zamanda QWERTY klavyeye sahip en küçük akıllı cihaz.

Hem sağlık asistanı hem de aktivite ölçer olarak konumlandırılan Gear S, kalp ritmini ölçen bir sensöre sahip. Suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası olan IP67‘ye de sahip olan ürün Bluetooth ve Wi-Fi gibi ek özelliklere de sahip. Samsung’un sesli komut asistanı S Voice ile de çalışan Gear S, Samsung’un iddiasına göre iki gün uyanık kalabiliyor.

samsung gear s

Çift çekirdek mi ?

Klasik bir Samsung özelliği olan bol donanım bu akıllı saatte çift çekirdekli bir işlemci ile yerini alıyor. 1 GHz hızında çalışan bu işlemciye 512 MB Ram destek olurken ürünün depolama alanı 4 GB.

Tizen’li Gear S‘in bir çok renk seçeneği ile birlikte ve 400 euro gibi bir fiyat ile  ayında piyasada olması bekleniyor. Unutmadan Samsung’un Tizen için verdiği bilgilerde giyilebilir teknoloji ürünleri için Tizen uygulama marketinde 1000’e yakın uygulama olduğunun altını çizidğini belirtelim. 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.