Samsung Gear S3, Solis Kod Adına Sahip!

Samsung’un bir sonraki akıllı saati Gear S3 hakkında yeni detaylar gelmeye başladı. Solis kod adına sahip bu akıllı saatin Tizen ile geleceği kesinleşti.

2015 yılının sonundan beri Samsung’un Gear serisi akıllı saat modellerine yeni bir üye ekleyeceğini ve bu akıllı saatin Gear S3 olacağını biliyoruz. Samsung Gear S3 için ilk resmi açıklama ise geçtiğimiz Nisan ayında Baselworld 2016 etkinliğinde gelmişti. Şimdi ise ürün hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Bunu da Oku : Samsung Gear S3 Yola Çıktı

Samsung cephesinden Gear S3 için gelen ilk bilgi ürünün kod adının Solis olduğu yönünde oldu. Solis ise kelime anlamı olarak güneş anlamına gelmekte ve buradan da yeni akıllı saatin yuvarlak bir ekran ile geleceği yorumlanıyor. Bu vakitten sonra Samsung’dan dikdörtgen tasarımlı bir akıllı saat beklemek çok da doğru olmayacaktır.

İşletim sistemi olarak Samsung’un kendi işletim sistemi Tizen ile geleceği de kesinleşen Gear S3 namıdiğer Solis’in SM-R760, SM-R765, SM-R770, SM-R765V ve SM-R765S model numaralarına sahip olacağı da gelen bilgiler arasında. Bu modellerden bazıları operatörler için geliştirilecek olan Gear S3 modellerine ait olmakla birlikte operatörlere özel Gear S3‘lerin sim kart desteği bulunup bulunmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.