Samsung’dan Akıllı Saatler için Hareketli Ekran Patenti!

Samsung’un akıllı saatlerin kullanıcısına göre hareket etmesini sağlayacak bir patent aldığı ortaya çıktı. Patente göre akıllı saat ekranlarında bir de kamera yer alacak.

Akıllı saatler için daha birçok şey yapılabileceğini düşünen Samsung‘un yeni bir patenti ortaya çıktı. Patently Mobile sitesinin ortaya çıkardığı bilgilere göre Samsung kullanıcısına göre hareket eden bir akıllı saat patenti almış durumda.

Samsung‘un almış olduğu bu patentin işleyiş şekli ise ekran üzerine yerleştirilmiş bir kamera sayesinde kullanıcının nerede olduğunun anlaşılması ve saat başlığının o yöne doğru hareket etmesi şeklinde. Örneğin bir araç kullanan akıllı saat kullanıcısı bu özellik ile saate kafasının çevirmeden saatin hareketleri sayesinde akıllı saatine kontrol edebilecek. Ancak bir toplantı ortamındayken akıllı saatin hareket etmesi ise oldukça can sıkıcı olabilir.

samsung patent 2

Mimiklere ve ses göre hareket edebilecek!

Patentin detaylarında ise akıllı saat başlığının hareketinin kullanıcının mimikleri ile olabileceği gibi ses komutları ile de olabileceği belirtiliyor. Patente yer alan görselde dikdörtgen şeklindeki akıllı saatler için geçerli olan bu özelliğin yuvarlak ekranlı akıllı saatlerde kullanıp kullanılamayacağı ise bilinmiyor. Bunun dışında bu patentin ne zaman ve hangi üründe kullanılacağı da bilinmezken Samsung’un Gear A ile bu şekilde karşımıza çıkması şaşırtıcı olmayacaktır.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.