Apple Watch 100 Bin Uygulama ile Gelecek!

Apple’ın akıllı saati Watch için yeni bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Apple Watch satışa çıktığında uygulama mağazasında 100 bin uygulama bulunacak. 

Nisan ayında piyasada olması merakla beklenen akıllı saat Apple Watch yine bir iddia ile karşı karşıya kaldı. Bu yeni iddia ise Apple Watch‘ın satışa sunulduğunda uygulama mağazasında indirilebilir olarak 100 bin uygulama bulunduracak olması. İddianın sahibi ise 6 kez Apple Watch-Kit hackathon etkinliğine katılmış ve Global Equities Research isimli şirketin kurucusu Trip Chowdhry.

Trip Chowdhry‘nin iddiası doğru mu değil mi bilinmiyor ancak Apple‘ın uygulama ekosistemine verdiği önem göze alındığında doğruluk payının arttığını görebiliriz. Ayrıca Apple Watch‘ın tanıtımı ile çıkış tarihi arasında bulunan bu uzun sürenin daha önce batarya ömrü, yazılım optimizasyonu ve uygulama geliştirme gibi nedenlere bağlanması ve içerisinde uygulama geliştirmenin yer alması 100 binlik bu iddiayı biraz daha güçlü hale getiriyor.

Apple Watch için gelen her haber akıllı saatin çıtasını biraz daha yükseltse de işin arkasında Apple olması olabilir ihtimalini her zaman akıllara getiriyor. Ancak isim Apple dahi olsa 2 yıl içerisinde 1 milyon akılı saat sattığını söyleyen Pebble‘ın 6 binden fazla uygulamaya sahip olması 100 bin olan bu sayının kolay olmadığını da gösteriyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.