Şarj İhtiyacı Olmayan Akıllı Saat Matrix PowerWatch

Bataryasını kullanıcısının vücut ısısından üretiği enerji ile dolduran Matrix PowerWatch, Indiegogo’da büyük ilgi gördü.

Giyilebilir teknolojinin son harikası akıllı saatlerin kullanımı giderek yaygın hale gelse de kullanıcıların şikayet ettiği batarya ve ayakta kalma süreleri henüz istenilen seviyeye gelmiş değil. Üreticiler bir yandan daha güçlü akıllı saatler geliştirirken bir yandan da batarya problemine çözüm arıyor. Bu problem için üretilen en son çözüm ise Matrix PowerWatch isimli bir akıllı saatten geldi.

Geçtiğimiz hafta Indiegogo üzerinde görülen MAtrix PowerWatch akıllı saatlerin batarya sorununu kullanıcıları birer batarya gibi kullanarak çözüyor. Kullanıcıların vücut ısılarını enerjiye çevirerek ayakta kalan akıllı saat bu işlemi 1821 yılında bulunan Seebeck efekti sayesinde yapıyor.Bu sayede akıllı saat kullanıcısının kolundayken herhangi bir kapanma yaşamadan ayakta kalabiliyor.

Yuvarlak ekranlı ve tek tuşlu bir tasarıma sahip olan Matrix PowerWatch‘un akıllı özellikleri arasında atılan adım, yakılan kalori ve gidilen mesafe gibi aktivite takip özellikleri, uyku takibi, 50 metreye kadar suya karşı dayanıklılık gibi özellikler yer alıyor. iOS ve Android uygulamaları ile entegre bir şekilde çalışabilen ürün tüm verileri kendi ekranından sunduğu gibi akıllı telefonlara da aktarabiliyor.

100 bin dolar hedef ile Indiegogo’ya gelen Matrix PoerWatch akıllı saat şimdiden 115 bin doları geçmiş durumda. Standart fiyatı 169 dolar olacak olan akıllı saat Indiegogo’da 119 dolardan destek bekliyor. Ürünün teslim ve çıkış tarihi ise 2017 Haziran.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.