Nike’ın Otomatik Bağcıklı Ayakkabısının Fiyatı Belli Oldu

Nike, bağcıklarını kendisinin otomatik olarak bağlayabildiği ayakkabı modeli Nike HyperAdapt 1.0’ın fiyatını açıkladı.

Geleceğe dönüş filminde yer alan bağcıklarını kendisi bağlayan ayakkabının Nike tarafından geçtiğimiz Mart ayında hayata geçirileceği duyurulmuştu. Nike HyperAdapt 1.0 olarak lanse edilen otomatik bağcıklı ayakkabının merakla beklenen fiyatı ise geçtiğimiz günlerde açıklandı.

Bunu da Oku : Nike, Bağcıklarını Kendisi Bağlayan Modeli Tanıttı

Nike’ın yaptığı açıklamaya göre ayakkabının fiyatı 720 dolar olacak. Siyah, beyaz ve mavi gibi 3 farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak olan Nike HyperAdapt 1.0, 28 Kasım’da Amerika’da ayakkabı raflarındaki yerini alacak. Ayakkabının diğer ülkeler ne zaman geleceği ve avrupa ülkelerindeki fiyatın ne olacağı ise henüz açıklanmış değil.

Öte yandan fiyat duyurusu ile birlikte ayakkabı hakkında bazı bilgiler de veren Nike CEO’su Mark Parker, kullanıcının ayakkabıyı giydiği ve topuğunun tabana dokunduğu anda ayakkabının bağcıkları sıktığını belirtti. Burada bağcıkların sıkılığını beğenmeyen kullanıcıların ayakkabı üzerinde bulunan iki düğme sayesinde bağcıkları daha sıkı bir hale ya da daha bol bir hale getirebileceklerini de ekledi.

Parker son olarak Nike‘ın yakın zamanda herhangi bir düğmeye ihtiyaç duymayan ve kendi kendine karar verebilen akıllı ayakkabılar da geliştireceğini açıkladı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.