Apple, Akıllı Gözlük Geliştirecek

Teknoloji devi Apple’ın giyilebilir teknoloji pazarına akıllı saati Apple Watch’un yanına bir akıllı gözlük ekleyeceği iddia edildi.

Cupertinolu teknoloji devi Apple giyilebilir teknoloji pazarında sadece akıllı saati Apple Watch ile yer alıyor. Firmadan bu pazar için her yıl yeni bir ürün beklense de Apple bu duruma cevap vermiyor ancak işler 2018 yılında Apple imzalı bir akıllı gözlük ile değişecek gibi.

Bunu da Oku : Apple Otomobil Gitti ARtırılmış Gerçeklik Geldi

Bloomberg‘in yaptığı habere göre Apple bir süredir akıllı gözlükler üzerinde çalışıyor ve testler yapıyor. Apple‘ın klasik mantığı ile bu akıllı gözlüğün ne işe yarayacağı ve kullanıcıların onu benimseyip benimsemeyeceği gibi soruların cevaplarını arayan Apple’ın bu akıllı gözlükte artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanması bekleniyor. Zira Tim Cook doğrultusunda Apple uzun süredir artırılmış gerçeklik alanında çalışmalar yapıyor.

Bloomberg’e göre Apple bu akıllı gözlüğü ile Google Glass‘ın rakibi olacak ve Apple’ın akıllı gözlüğünde Glass’a benzer bir tasarım görünecek. Glass benzeri kullanıcı gözünün önünde bir ekran barındıracak olan Apple akıllı gözlük iPhone‘larla kablosuz olarak iletişme geçecek ve ayarlar akıllı telefon üzerinden yapılacak.

Bloomberg’in son iddiası ise Apple’ın akıllı gözlüğü için ufak boyutlu bir ekran siparişi verdiği yönünde. Henüz Apple cephesinden bir açıklama gelmedi ancak Apple markalı akılı gözlüğün 2017‘de ortaya çıkması ve 2018 başında piyasada olması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.