Sony PlayStation VR 13 Ekim’de Satışta!

Sony, E3 2016 etkinliğinde sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR’ın çıkış tarihini ve fiyatını duyurdu. Ürün 13 Ekim’de satışa sunulacak.

Teknoloji devi Sony, bu yıl sonuna doğru piyasaya süreceğini bildiğimiz sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR‘ın merakla beklenen çıkış tarihini ve fiyatını açıkladı. Ayrıca firma sanal gerçeklik gözlüğünün piyasaya çıkışının ardından yıl sonuna kadar 50 oyunun da raflarda olacağını belirtti.

Bunu da Oku : PlayStation VR Oturarak Kullanılacak!

sony playstation vr 13 ekim

Sony’nin yaptığı açıklamaya göre PlayStation VR 13 Ekim’de sanal gerçeklik meraklılarının ve oyun severlerin beğenisine sunulacak. Dünya genelinde aynı anda satışa sunulacak olan ürünün fiyatı ise ülkelere göre 399 dolar399 euro ve 349 pound gibi fiyatlara sahip olacak.

Ürünün çıkışından yıl sonuna kadar piyasada olacak olan 50 oyunun içerisinde ise Final Fantasy XV, Resident Evil, Star Wars Battlefront: X-Wing VR Mission ve Batman: Arkham VR gibi popüler oyunların sanal gerçeklik versiyonları bulunuyor. Oyun fiyatları ve ücretsiz olarak sunulacak olan oyunlar hakkında bir bilgi ise henüz bulunmuyor.

vr aim playstaion vr

Sony’nin bu açıklama içerisinde yapmış olduğu sürpriz ise PlayStation VR için yeni bir kontrolcü oldu. VR Aim ismi ile duyurulan bu kontrolcü FPS oyunlarda oyuncuların daha gerçekçi bir oyun keyfi yaşamaları için tasarlanmış. Ancak bu kontrolcünün daha önce yayınlanan PlayStation VR kutusunda olmaması ek bir ücrete tabi olduğunu gösteriyor. Bu kontrolcünün desteklendiği ilk oyun ise Fairpoint isminde ve yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.