Sony, 3 Ayda 1.5 Milyona Yakın PlayStation VR Satabilir

13 Ekim itibari ile sanal gerçeklik gözlüğü pazarına girecek olan Sony’nin PlayStation VR ile 3 ay içerisinde 1.5 milyonluk bir satışa ulaşacağı tahmin ediliyor.

Teknoloji devlerinden Sony, 13 Ekim yani yarın itibari ile sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR’ı satışa sunacak. IHS Markit isimli bir analiz şirketinin tahminleri ise Sony’nin sanal gerçeklik gözlüğü ile 3 ayda yaklaşık 1.5 milyona yakın bir satışa imza atacağı yönünde.

Bunu da Oku : Sony PlayStation VR 13 Ekim’de Satışta

Analiz şirketinin raporuna göre Sony üç ay içerisinde 1.4 milyon adet PlayStation VR satışı yapacak. Bu satış Sony’ye 450 milyon dolara yakın gelir sağlayacak ve eğer satışlar yıl sonunda 1.6 milyon sınırına yaklaşırsa Sony, sanal gerçeklik gözlüğü pazarının yüzde 60‘ından fazlasına sahip olmuş olacak. IHS Markit’in bu raporda yola çıkış noktası ise şuan 53 milyon adetlik PlayStation 4 satışı. PlayStation VR için belirtilen 1.4 milyon rakamı ise PlayStation 4‘ün yanında yüzde 5’i bile oluşturmuyor.

IHS Markit‘in PlayStation VR için verdiği diğer önemli bir tahmin ise sanal gerçeklik gözlüğünün oyun, eğlence ve multimedya içerikleri ile 2016 yılı bitmeden 134 milyon dolarlık bir pazar oluşturacağı yönünde. Bu rakam 2017 yılı için 1 milyar dolara yakın olarak tahmin ediliyor.

IHS Markit‘in tahminleri üzerine Sony’den herhangi bir açıklama gelmedi. Uzun süredir de PlayStation VR için bir açıklama yapmayan Sony bakalım üç ay içerisinde belirtilen satış rakamına ve satış gelirine ulaşabiliecekmi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.