Digiturk’ten Maçlar için Sanal Gerçeklik Adımı!

Popüler televizyon ve yayın platformu Digiturk, maçların sanal gerçeklik gözlükleri ile izlenebilmesi için yeni bir adım attığını duyurdu.

ATV geçtiğimiz günlerde bu Çarşamba oynanacak olan Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin 360 derece kameralar ile çekileceğini,izleyicilere sanal gerçeklik gözlüklerinden izleme fırsatı verileceğini ve bunun bir ilk olduğunu duyurmuştu. Digiturk ise maçlarda sanal gerçeklik teknolojisini bir standart haline getirmeye çalışıyor.

Bunu da Oku : VR Yayını İlk Kez Fenerbahçe – Galatasaray Derbisinde

Ülkemizde spor platformu dendiği zaman akla ilk gelen isimlerden biri olan Digiturk’ün sporseverler için birçok yeniliğe ve ilke imza attığını biliyoruz. Marka bu sefer de teknolojiden geri kalmayarak maç yayınlarının sanal gerçeklik teknolojisini destekleyeceğini ve ilk çalışmaların başladığını duyurdu.

Digiturk İcra Kurulu Başkanı Ümit Önal’ın yaptığı bu duyuruda örnek olarak geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe ile Laboral Kutxa arasında oynanan Eurolig Final Four maçı gösterildi. İlk olarak bu maçta kullanılan sanal gerçeklik teknolojisi Ümit Önal’ın aktarımı ile Euroleague Başkanı ve Üst Düzey Yöneticisi Jordi Bertomeu ve basın mensupları ile paylaşıldı.

Önal, sanal gerçekliği maç yayınlarında bir standart haline getireceklerini ve önümüzdeki sezon her hafta bir maçın sanal gerçeklik teknolojisi ile yayınlanacağını belirtti. Bununla birlikte Digiturk‘ün kendi kanalı İZ TV‘de de sanal gerçeklik içeriklerinin üretildiğini ve bu kanalda da seyircilerin sanal gerçeklik içeriklerini izleyebileceklerini paylaşan Önal, bu çalışmalarda Samsung ile ortak yürüdüklerini ve üretilen tüm içeriklerin aynı zamanda Samsung içerik mağazasında bulunacağını belirtti.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.