Microsft Band 2’ye Yeni Sosyal Özellikler!

Microsoft, akıllı bilekliği Micorosft Band kullanıcıları için Facebook bağlantılı yeni bir sosyal özellik duyurdu. İşte, özelliğin detayları.

Yazılım devi Microsoft akıllı bilekliği Microsoft Band için her geçen gün yeni bir özellik duyuruyor. En son yaptığı güncelleme ile Mcirosoft Band kullanıcılarına aktivitelerini tweet, mesaj ve email olarak gönderebilme özelliği eklemişti. Şimdi ise Microsoft benzer bir yenilik yaptı ve kullanıcılara Facebook‘un da kapılarını açtı.

Bunu da Oku : Microsoft Band 2’ye Güncelleme ile Yeni Özellik

Gelen özellik Microsoft Band kullanıcılarını Health uygulaması üzerinden Facebook‘a bağlıyor ve hangi arkadaşların cihazı kullandığı gösterebiliyor. Özellik bununla da kalmayıp kullanıcıların attığı adım, yaktığı kalori ve gittiği mesafe gibi metrikleri diğer kullanıcılara da gösterebiliyor. Buradan da bir yarışma fikri çıkarmış olan Microsoft kullanıcıların birbirleri arasında hangisinin daha çok adım attığını, hangisinin daha çok kalori yaktığını ve en uzun kimin bisiklete bindiğini gibi durumlar bir, üç, beş ve yedi gün olarak sıralıyor.

Tüm bu özellikler ile birlikte bir liderlik tablosu oluşturan uygulamada Facebook arkadaşları içerisinden kimin hangi sırada olduğu, kimin ne kadar aktivite yaptığı ve kimin ne kadar oturduğu gibi bilgiler de yer alıyor. Microsoft Band için iOS, Android ve Windows Phone Health uygulamasını güncelleyerek Facebook ile gelen yeni sosyal özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.