2014’ün Giyilebilir Teknoloji Rakamı 50 Milyon!

Yeni yapılan bir araştırma 2014 yılı sonunda satılan giyilebilir teknoloji ürünleri sayısının 50 milyonu geçeceğini ortaya çıkardı. Bu rakam daha önce 27 milyon olarak belirtilmişti.

Ekim ayının ortalarında Juniper Research isimli araştırma şirketi tarafından açıklanan verilere göre 2019 yılında satılan toplam akıllı saat sayısının 100 milyonu geçeceği ve 2014 yılında satılan tüm giyilebilir teknoloji ürünleri saysının da 27 milyon olacağı belirtilmişti. Futuresource Consulting isimli bir araştırma şirketi ise yeni bir araştırma ile bu verilerin daha üstünde bir istatistik yayınladı.

Bunu da okuyabilirsiniz : 2019 Yılında 100 Milyon Akıllı Saat Satılacak!

Yeni yayınlanan araştırmaya göre 2014 yılı sonunda satılmış olan toplam giyilebilir teknoloji ürünü sayısı 52 milyon olacak. Bu rakamın bir önceki araştırmadan farklı olmasının sebebi ise yılbaşı olarak gösteriliyor. Futuresource analistlerine göre yılbaşında yapılacak olan satış toplamın yüzde 39‘unu oluşturacak. Aynı araştırma bir önceki araştırmanın 2019 yılı için verdiği 100 milyon akıllı saat sayısını ise onaylıyor.

Araştırmanın diğer yıllar için verdiği rakamlar ise 2015 yılı için yüzde 44 büyüme ile 74 milyon, 2018 yılı için ise sadece akıllı saat satışı için 83 milyon. Bu rakamların artışındaki en büyük etkenin Apple Watch olacağı belirtilirken araştırma Fitbit‘in de bu satış artışında önemli bir rol oynayacağını gösteriyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.