Twitter’dan Sanal Gerçeklik Hamlesi

Popüler sosyal medya sitesi Twitter sanal gerçeklik teknolojisine ayak uydurmak için şirket içerisinde bir sanal gerçeklik bölümü kurdu.

Facebook başta olmak üzere popüler sosyal medya siteleri daha fazla kullanıcı için gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyor. Şirketlerin uyması gereken son teknoloji de ise tahmin edildiği üzere sanal gerçeklik teknolojisi yer alıyor. Twitter‘da bunu bildiği için şirket içerisinde sanal gerçeklik için ayrı bir birim oluşturdu.

Bunu da Oku : Twitter’da Sanal Gerçeklik Dönemi Başlıyor

Haziran başında oynanan NBA finalinde bir sanal gerçeklik yayını denemesi yapan Twitter olumlu tepkiler ile karşılaşmış ve ardından bir hamle yapmamıştı. Firmadan geçtiğimiz günlerde gelen sanal gerçeklik haberi ise Twitter‘ın sağlam bir hamle yaptığı yönünde oldu.

Apple’da 5 seneden fazladır mobil cihazlar arayüz geliştiricisi olarak çalışan Alessandro Sabatelli‘yi sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik birimi başına getiren Twitter bu bölüme Twitter Cortex ismini vermiş durumda. Sabatelli’nin liderliğindeki Cortex birimi sanla ve artırılmış gerçeklik teknolojileri dışında makine öğrenmesi ve yapay zeka gibi konular üzerinde de çalışacak.

Birimini ve liderinin belli olduğu ancak bu ekibin Twitter üzerinde sanal gerçeklik odağında neler yapacağı henüz bilinmiyor. Bu çalışmalara ilk olarak Twitter’ın bünyesinde olan Periscope‘un sanal gerçeklik yayınlarına başlayacağı tahmin edilse de henüz netlik kazanan bir durum bulunmuyor. İlerleyen zamanlarda gelişmeler ile birlikte muhtemelen Twitter‘dan sanal gerçeklik odaklı yeni açıklamalar duyacağız.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.