Vuzix Sanal Gerçeklik Gözlüğü IWear 720’yi Tanıttı!

GDC 2015 etkinliğinde sahneye çıkan Vuzix, geliştirmiş olduğu sanal gerçeklik gözlüğü IWear 720’yi tanıttı. IWear 720 sanala gerçeklik gözlüğü aynı zamanda dahili kulaklığa da sahip.

MWC 2015‘den pek fırsat bulamasak da bu hafta GDC 2015 (Game Developer Conference) gibi önemli bir etkinlik daha vardı. Bu etkinlik giyilebilir teknolojilere pek yakın olmasa da biz Valve ve Vuzix gibi bazı firmaların sanal gerçeklik gözlükleri tanıtacaklarını daha önceden duymuştuk. Duyum doğru çıktı ve Vuzix, üzerinde dahili bir kulaklık bulunan ve IWear 720 isimli bir sanal gerçeklik gözlüğü tanıttı.

Film, video ve oyun gibi multimedya içerikleri için geliştirilen Vuzix IWear 720 bugüne kadar duyduğumuz Samsung, Oculus ve HTC gibi birçok markanın sanal gerçeklik gözlüğünden daha güçlü özelliklere sahip. Ürünün sahip olduğu bu özellikler arasında ise 720p çözünürlüğe sahip ve aynı zamanda 3D görüntü aktarabilen, toplamda 130 inç boyutunda, 57 derece görüntü açısı sunan ve 60 Hz yenileme hızına sahip iki adet HD ekran bulunuyor.

Donanım olarak herhangi bir bilgisi bulunmayan ürünün yazılım olarak açık kaynak bir sisteme sahip olduğu ve Razer‘in sanal gerçeklik için geliştirmiş olduğu oyun ekosistemi OSVR‘a sahip olduğunu açıklandı. Ürün bu açık kaynak özelliği sayesinde tamamı ile esnek bir yapıya sahip ve oyun konsolları, bilgisayarlar, multimedya oynatıcıları ve mobil cihazlar ile kullanılabiliyor. Bu konuda herhangi bir kısıtlaması bulunmayan Vuzix IWear 720 yine bir esnek kullanım özelliği olarak portatif kullanım için dahili bir bataryaya da sahip.

Üzerinde dahili kulaklık bulundurmasından dolayı uçuk bir tasarıma sahip olan ürünün, ağırlığı, batarya ömrü, çıkış tarihi ve fiyatı gibi bilgileri henüz paylaşmadı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.