Vuzix, Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü ile CES 2017’de Olacak

Akıllı gözlük alanında çalışmalar yapan Vuzix firması en yeni artırılmış gerçeklik tabanlı akıllı gözlüğü Vuzix Blade 3000 AR ile CES 2017’de sahne alacak.

Google Glass ile Google‘ın başlattığı ancak şuan kendisinin bulunmadığı akıllı gözlük pazarı yeni ürünlerle büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz sene adını sıkça duyduğumuz ve Google’ın yokluğunda iyi bir konum elde etmek isteyen Vuzix artırılmış gerçeklik tabanlı yeni akıllı gözlüğünü duyurdu.

Bunu da Oku : Vuzix Sanal Gerçeklik Gözlüğü iWear 720’yi Tanıttı!

Vuzix Blade 3000 AR isimli yeni akıllı gözlük güneş gözlüğü tasarımına sahip ve temelinde artırılmış gerçeklik teknolojisi yer alıyor. Android işletim sistemine sahip olan Vuzix akıllı gözlük Google Glass gibi kendi donanımına sahip ve ekran olarak gözlük camlarını kullanıyor. Burada işlem gücünü Cobra 2 isimli bir işlemciden alan Vuzix artırılmış gerçeklik gözlüğünün diğer donanım seçenekleri ise bilinmiyor.

Gözlük kenarında bulunan dokunmatik düğme sayesinde kolay bir kullanım sunan Vuzix Blade 3000 AR aynı zamanda sesli komutları algılayabilmek için bir de dahili mikrofona sahip. Bunun dışında Wi-Fi  ve Bluetooth gibi bağlantı seçenekleri bulunan akıllı gözlük akıllı telefonlardan arama, mesaj, bildiirmler ve uygulamalardan seçenekleri gözlük ekranı üzerinden kullanıcısına sunabiliyor.

Henüz fiyatı açıklanmayan akıllı gözlük Vuzix tarafından Ocak ayında gerçekleşecek olan CES 2017 etkinliğinde sahnede olacak. Fuarda tüm detayları açıklanacak olan ürün etkinliğin ardından satışa çıkacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.