Will.i.am Akıllı Saati Puls’u Tanıttı!

Black Eyed Peas grubunun üyesi olan Will.i.am, akıllı saati Puls’u tanıttı. Puls, diğer akıllı saatlerin tam tersine akıllı telefona ihtiyaç duymadan çalışabiliyor. İşte, iam+ ürünü olan Puls akıllı saati.

Black Eyed Peas grubunun üyesi olan ve aynı zamanda teknoloji devi Intel’in Yaratıcı İnovasyon Direktörü olan Will.a.am moda ve teknolojiyi birlikte kullanan şirketi i.am+‘ın geliştirdiği akıllı saati Puls‘u tanıttı. Kendi başına bir giyilebilir teknoloji ürünü olan Puls, akıllı saat olarak tanıtılsa da tasarım olarak akıllı bilekliklere benziyor.

Akıllı telefona ihtiyaç duymuyor

i.am+ çatısı altında 35 mühendis ile birlikte 2 buçuk yılda geliştirilen Puls akıllı saati 1 GB RAM ve 16 GB depolama alanı sunuyor. Qualcomm Snapdragon markalı bir işlemcinin yer aldığı Puls akıllı saatinde Wi-Fi, Bluetooth, GPS ve pedometre ve ivmeölçer gibi özellikler bulunuyor. Bunların yanında ise Puls‘un en büyük özelliği 3G bağlantısına sahip olması ve bu bağlantı ile birlikte herhangi bir akıllı telefona ihtiyaç duymadan çalışabiliyor olması.

will.i.am puls 3g arama

Sesli asistan da mı var?  

Android Wear işletim sistemi kullanan Puls, Apple’ın Siri’si Microsoft’un Cortana’sı gibi bir asistan ile geliyor. Puls’u istediğiniz gibi sesli komutlar ile yönetebileceğiniz bu asistanın adı ise AneedA. Bunun yanında bir klavyenin yer aldığı Puls’ta numara çevirici ve mesajlardaki ve müziklerdeki duygular gibi duyguları anlayabilen Vibe isimli bir uygulama yer alıyor.

will.i.am puls uygulama

ESRI isimli uygulama ve GPS yardımı ile coğrafi bölgeleri ve haritaların kullanımını sunan Puls, Humin uygulaması sayesinde ise herhangi bir yerde tanıştığınız kişileri unutmamanız ve gerektiğinde hatırlamanızı sesli bir şekilde sağlıyor. Ancak bu uygulama henüz kullanılamıyor ve 2015 yılında kullanıma sunulacak.

will.i.am puls arama

Aynı zamanda aktivite takipçisi

Üzerinde bulunan pedometre sayesinde atılan adımları ve yapılan egzersizleri takip edebilen Puls, AneedA sayesinde kullanıcıları kolaylıkla uyarabilecek. Puls kullanan kişiler için aralarında egzersiz bilgilerini ve yaptıklarını paylaşabilecekleri bir uygulama henüz geliştirilmekte olsa da istenilen cihazlar ile Bluetooth gibi bağlantı birimleri ile paylaşım yapmak mümkün.

puls akıllı saat

5 saat pil ömrü kime yeter?

Will.a.am tarafından hayata geçirilen bu akıllı saat özellikleri bakımından hayli iyi gibi görünse de ürünün hayatta kalma süresi olan 5 saat cihazın tüm özelliklerini siler nitelikte. Ayrıca henüz fiyatı da bilinmeyen ürünün yüksek bir fiyat ile satışa sunulacak olması ürünü piyasaya girmeden öldürebilir. Yakın zamanda ABD ve İngiltere’de satışa sunulacak olan Puls’un siyah, beyaz, mavi ve pembe renkleri bulunuyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.