Will.i.am’ın Akıllı Saati Puls 399 Dolar’dan Satışta

Ünlü müzik adamı Will.i.am’ın kendi ismi ile geliştirdiği akıllı saati Puls satışa sunuldu. Will.i.am Puls’un satış fiyatı ise rakiplerinden fazla olarak 399 dolar.

Black Eyed Peas grubundan tanıdığımız dünyaca ünlü müzisyen Will.i.am, iam+ isimli bir teknoloji şirketi kurmuş ve geçtiğimiz Ekim ayında ilk ürünü olarak Puls isimli bir akıllı saat tanıtmıştı. Puls ürünü sim kart girişi ve 3G özelliği sayesinde diğer akıllı saatlerden ayrılırken 5 saatlik pil ömrü ile olumsuz bir tepki almıştı. Puls olumsuz tepkiler alsa da yine de merakla beklenen bir ürün olmayı başardı ve ne zaman çıkacağı sürekli sorulan sorular arasındaydı.

Will.i.am Akıllı Saati Puls’u Tanıttı

Akıllı saatin söz sahibi Will.i.am, ürün için son noktayı koydu ve Puls’un 399 dolarlık yüksek bir fiyat etiketi ile satışa sunulduğunu açıkladı. Sınırlı bir sayı ile satışa sunulduğu belirtilen Puls aynı zamanda farklı bir satış stratejisi de barındırıyor. Akıllı saati satın almak isteyen müşteriler saati neden almak istediklerini en 80 kelime ile anlatacak ve isteyen müşteriler saat için 20 saniyelik bir video da çekebilecek.

Sınırlı stoğu bu sayede en verimli bir şekilde kullanmayı hedefleyen Will.i.am, fiyatı yüksek tutmuş olsa da farklı bir pazarlama fikri ile ürününü istediği gibi satabilecektir. Hız kesmek istemeyen Will.i.am, son olarak Puls’un ikinci versiyonunu da 2015 yılında piyasaya süreceğini açıkladı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.