Xiaomi Mi Band 2’ye Büyük Karşılama

Çinli mobil teknoloji devinin yeni akıllı bilekliği Mi Band 2 henüz çıkmadan büyük ile karşılandı. Şirket ise üretimi iki katına çıkaracağını duyurdu.

İlk akıllı bilekliği Mi Band ile 15 milyona yakın bir satış yapan Çinli mobil dev Xiaomi, yeni nesil akıllı bilekliği Mi Band 2 ile de bu satış rakamını yakalayacağı benziyor. Bunun sebebi ise geçtiğimiz günlerde ön siparişe açılan Xiaomi Mi Band 2‘nin büyük ile ile karşılanması.

Bunu da Oku : Xiaomi Mi Band 2’nin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Gelen ön siparişleri değerlendiren ve bu duruma göre bir açıklama yapan Xiaomi CEO’su Lei Jun öncelikle akıllı bileklik için olan talebe teşekkür etti ve önümüzdeki ay Mi Band 2‘nin üretim kapasitesinin iki katına çıkarılacağını belirtti. Gelen talebin beklentilerin çok üstünde olduğunu söyleyen Jun üretimin iki katına çıkması ile birlikte kullanıcıların isteklerine yetişilebileceğini ancak yine de aksaklıkların olabileceğini ifade etti.

Ürünün ön sipairşe açılması ile birlikte bazı bilinmeyen özellikleri de gün yüzüne çıkmış oldu. Daha önce bildiğimiz 20 günlük batarya süresi, LED ekran ve ekranın yanında bulunan bir buton özelliklerine, ekranın dokunmatik olması, IP67 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası, titreşimli alarm, nabız ölçer, adım sayar ve uyku takibi gibi özellikler de eklendi.

Çeşitli yollar ile ülkemizde de satışa olan Xiaomi Mi Band 2 resmi olarak ülkemize ne zaman gelecek bilinmiyor ancak 44 dolardan ön siparişte olan ürünün kullanıcılara ulaşacağı tarih ise Temmuz 10 ve sonrası olarak belirtilmiş durumda.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.