Yanlış Ölçüm İddialarında Fitbit’e Destek

Fitbit, geçtiğimiz günlerde ürün güvenilirliği konusunda büyük sıkıntılar yaşamıştı. Konuyla ilgili US Magazine, ürünün güvenilirliğinin kabul edilebilir seviyede olduğunu belirten bir makale yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde Fitbit’in başı kalp atış hızı görüntüleme özelliğinin yanlış çalıştığına ilişkin açılan davalar ile belaya girmişti.

İddiaların aksine Amerikalı ünlü yayın organı US Magazine, ürünün kalp atış ritmi sayacı özelliğinin doğru çalıştığına ilişkin bir haber yayınladı.

Bunu da Oku: Fitbit’in Apple Watch’a cevabı Blaze

Amerika Tüketici Hakları dergisi Fitbit’e karşı açılan özellikle yüksek hızda gerçekleşen kalp atışlarında yanlış ölçtüğüne ilişkin iddialara US Magazine açıklık getirdi. Davanın sebebi dakikada 24.34 olarak gösterilen kalp atış hızının 75 bpm olması gerektiğine ilişkin iddialar üzerine ortaya çıkmıştı. Erkek ve kadın gönüllüler Charge HR ve Fitbit Surge ürünlerini takarak koşu bandında testler gerçekleştirdiler. Yapılan testlerin ardından Fitbit Surge ve Charge HR‘ın verilerine göre sonuçların 1-3 arası bpm den fazla farklı sonuç vermediğinin görüldüğü kaydedildi.

Konuyla ilgili davalar devam ederken ürünün güvenilirliği konusunda Fitbit’in algı çalışmaları ise devam edecek. Çünkü henüz kanıtlanmış herhangi bir şey bulunmuyor…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.