Fitbit Surge’e Dair Her Şey

Fitbit’in pazartesi günü duyurduğu yeni akıllı saati Surge’e dair her şeyi sizler için hazırladık. İşte, her yönü ile süper saat Fitbit Surge.

Fitbit‘in superwatch yani süper saat olarak tanımladığı yeni ürünü Surge nihayet pazartesi günü duyuruldu. Süper saat olarak nitelendirilmesinin sebebi ise bir akıllı saat olarak, kalp atışı, uyku kontrolü, aktivite takibi gibi tüm özellikleri yerine getirebilmesi. Tüm bu özellikler ile birlikte yapılan duyuruda Fitbit Surge‘ün en yüksek performansı isteyen, sürekli gelişmek isteyen, kendini eğitime adamış ve kendini spora adamış kullanıcılar için olduğu belirtildi.

Fitbit Yeni Akıllı Saatini ve Akıllı Bilekliklerini Duyurdu

Sade ve basit tasarım

Fitbit Surge‘ün odak noktası spor olduğu için Samsung Gear S, Moto 360 ve LG G Watch R gibi ürünlere benzer bir tasarıma sahip değil. Daha sade ve spor için daha kullanışlı bir tasarıma sahip olan Surge, bir akıllı bilekliğin daha geniş hali diyebiliriz. Yine spor odaklı olduğu için üzerindeki ekranı da bunun için geliştirilmiş siyah beyaz dokunmatik bir yapıya sahip.

fitbit surge h 2

GPS’in Yardımı

Fitbit Surge‘ün yapabileceklerine bakıldığındaise ilk olarak GPS özelliği görülmekte. Surge GPS‘i sayesinde spor aktivitelerinde rota belirleyebilme, yol ve yön bulabilme, yol mesafesi, yol yüksekliği gibi bilgileri kullanıcısına sunuyor. Bununla birlikte atılan adım, katedilen mesafe, geçen süre, yakılan kalori ve yapılan egzersizler gibi spor aktivitelerinde de GPS oldukça kolaylık sağlıyor.

fitbit surge h 3

Yapılan aktiviteleri tüm gün kayıt altına alan ve bu konuda kullanıcısına asistan olarak yardım eden Surge, koşu, bisiklet ve vücut gibi spor çalışmalarında da yardımcı oluyor.

Bildirim ekranı

Fitbit Surge spor odağının dışında diğer akıllı saatlerin yapabildiği gibi akıllı telefondan bildirimleri gösterebiliyor. Arayan kişiyi, gelen mesajı ve uygulamalardan gelen bildirimleri gösterebilen Fitbit kendisi üzerinden karşılık verilmesine izin vermiyor. Sadece akıllı telefonun müzik uygulaması için erişim izni veren akıllı saat, müzik değiştirme açma ve kapatma eylemleri yapabiliyor.

fitbit surge h 1

Teknik detaylar

Ürünün teknik özellikleri içerisinde donanım özellikleri yer almasa da Surge, üç eksenli ivmeölçer, jireskop, altimetre, ortam ışığı sensörü, kalp hızı sensörü, titreşim motoru ve pusula gibi özelliklere sahip olduğu biliniyor. Small, large ve X-large olarak 3 farklı boyut sahip olan Surge, 5 ATM’ye kadar su geçirmiyor.

5 ile 7 gün arasında batarya ömrü sunan Fitbit Surge, akıllı telefonlar ile yapabileceği tüm işlemleri Bluetooth 4.0 ile gerçekleştirirken 2015 yılının ilk çeyreğinde 249 dolarlık bir fiyat ile alıcı bulacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.