Zuckerberg’den Oculus Deneyimi!

Facebook’un patronu Mark Zuckerberg, sanal gerçeklik başlığı Oculus ile gerçekleştirdiği son deneyimi video olarak paylaştı. İşte, Zuckerberg’ün son Oculus deneyimi.

2014 yılında Facebook‘un sanal gerçeklik başlığı Oculus‘u satın alması ile birlikte patron Mark Zuckerberg’ün eline yeni bir oyuncak daha geçmiş olmuştu. Hala geliştirilme aşamasında olan Oculus, Zuckerber’ün verdiği bilgilere göre sona yaklaşmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde Facebook sayfası üzerinden Oculus için bir paylaşım yapan Zuckerberg, Oculus ile yaşadığı son deneyimi videolu bir şekilde takipçileri ile paylaştı. Bu paylaşımda dünyanın başka bir tarafındaki bir arkadaşı ile pinpon oynadığını ve sanki karşılıklı oynuyormuş gibi bir his olduğunu belirten patron Zuckerberg bununla birlikte Oculus ile yerçekimsiz ortam ve su altında bulunma gibi birçok deneyim de yaşadığını söylüyor.

Zuckerberg‘ün son deneyiminde verdiği bilgilere göre Oculus‘un en büyük özelliğinin yapılan işleri arkadaşlar ve diğer kullanıcılar ile paylaşabiliyor olması ve dünyanın diğer ucundaki kişiler ile yanı başındaymış gibi iletişim kurabilmesi. Yukarıdaki videoyu izlediğinizde ne demek istediğimizi daha net anlayacaksınız.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.