Pebble Akıllı Saatler Ses ile Kontrol Edilebilecek!

Akıllı saat pazarını yönlendiren isimlerden biri olan Pebble, uygulama geliştiriciler için sevindirici bir haber açıkladı. Bundan böyle geliştiriciler uygulamalarına sesli kontrol özelliği ekleyebilecek.

En son yuvarlak ekranlı akıllı saati Time Round‘u satışa sunan Pebble hem akıllı saatlerini kullananlara hem de Pebble marka akıllı saatlere uygulama geliştirenlere sevindirici bir haber duyurdu. Duyurulan haber ise uygulamalara sesle kontrol özelliğinin eklenmesini sağlayacak API desteği.

Bunu da Oku : Pebble Time Round Hakkında Her Şey!

Pebble’ın verdiği API desteği sayesinde bundan böyle üçüncü parti geliştiriciler de uygulamalarına sesle kontrol özelliği ekleyebilecek. Bilindiği üzere Pebble akıllı saatlerde tam olmasa da kısmi bir sesle kontrol özelliği var ancak gelen bu yenilik ile beraber her türlü uygulamada sesle kontrol özelliği görebileceğiz.

Pebble’ın verdiği bilgilere göre üçüncü parti geliştiriciler bu API‘yi kullanarak şuan için sadece Pebble Time ve Pebble Time Steel için sesli komut özelliğine sahip uygulamalar geliştirebilecek. Yuvarlak ekranlı Pebble Time Round geliştiricileri ise bu desteğe 8 Kasım itibari ile kavuşacak.

Pebble uygulamalar için getirdiği bu sesli komut özelliğini ise popüler yazılım firması Nuance ile birlikte geliştirmiş durumda.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.