Akıllı Saatler için AsteroidOS Yavaş Yavaş Geliyor!

Akıllı saatler için geliştirilen yeni işletim sistemi AsterodiOS test çalışmalarına başladı. LG G Watch ile denenen işletim sisteminde birçok özellik aktif hale getirildi.

Ocak ayı başında akıllı saatler için ilk çalışmalara başladığını duyduğumuz AsteroidOS‘un, LG G Watch üzerinde çalıştığını ancak henüz tüm özelliklerin aktif olmadığını ve yeterli performansa sahip olmadığını öğrenmiştik. Ekipten yeni gelen bir haber ise bu durumların bir kısmının aşıldığını gösteriyor.

Bunu da Oku : Akıllı Saatler için Yeni İşletim Sistemi AsteroidOS

Bir grup Fransız öğrenci tarafından açık kaynak kodlu olarak Linux tabanında geliştirilen AsteroidOS yine LG G Watch üzerinden beta testlerine başladı. Yapılan testlerde, kullanıcılar, meraklılar, araştırmacılar ve hackerlardan yardım alındığını belirten ekip akıllı saat işletim sistemleri arasında rakip olarak Android Wear ve Tizen‘i görüyor.

Şuan için bir akıllı saatin yapabileceği saat gösterimi, kronometre, geri sayım sayacı, hesap makinesi ve saat ayarları gibi özellikleri yerine getirebilen akıllı saat işletim sistemi AsteroidOS şuan için yeterli performansı da verebiliyor. Ayrıca nabız ölçer desteği de eklenen işletim sistemi için geliştirici ekip diğer geliştiricileri de uygulama geliştirmeye davet etmiş durumda.

Bakalım akıllı saatler için yeni işletim sistemi AsteroidOS ilerleyen zamanlarda nasıl bir gelişme ile karşımıza çıkacak ve ne kadarlık bir uygulama yolu katedebilecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz